اسپم چیست ؟

اسپم چیست ؟

 

اسپم چیست ؟

اسپم چیست ، اسپم به محتوایی گفته می شود که کاربر به آن نیازی ندارد و در اغلب اوقات دارای لینک های فراوان و ارجاع دهنده به سایت های مخربی است که به رایانه کاربران آسیب می رساند..

اسپم ها بیشتر از طریق دیدگاه ها، فرم های تماس، پیغام و دیگر راه ها ایجاد می شوند و اگر این اسپم ها را کنترل نکنیم در رتبه و اعتبار سایت ما تاثیر مخربی می گذارد و سایت را در دسته بدافزار ها، نرم افزار های جاسوسی و سایت های غیر معتبر قرار می دهند و موتورهای جستجو هم ممکن است به این خاطر که سایت دارای لینک های فراوانی می شود و به عنوان مزرعه لینک (Link Farm) شناخته و به دلیل اجازه دادن به انتشار چنین محتواهایی جریمه کنند..

خاطره کودکی

یاد دوران مدرسه افتادم که یکی از بچه ها محکم می زد پَس کله بغل دستیم و بغل دستیم فکر می کرد که من بودم و علاوه بر ناراحت شدن ممکن بود اونم یکی بزنه پَس کله من!! در صورتی که من کاری نکرده بودم اما خرابکار شناخته می شدم..

اون زمان اگر یک آیینه می گذاشتم جلوی میز دیگر دوستم می توانست ببیند که من نبودم..

خوب حالا که ما فهمیدیم اسپم چیست و همانند بچه های خرابکار ممکن است خرابکاری کنند و تقصیر را گردن ما بیاندازند.. راه حل چیست؟

راه حل در یک پلاگین معروف امنیتی هست به نام Akisment که می تواند به وب سایت ها به خصوص وب سایت های وردپرسی برای مبارزه با دیدگاه های اسپم کمک کند

حتما بخوانید  روباه ناقلا و مرغ حنايي

که می توانید این پلاگین را به رایگان نصب و استفاده نمایید (جهت استفاده وب سایت های شخصی و کوچک)

برای سایت های تجاری و بزرگ هم می بایست نسخه پولی این پلاگین را دریافت کرد..

در امنیت کامل باشید.. خدانگه دار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید؟
خوشحال می شویم در کادر پایین بنویسید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *