وردپرس چیست

وردپرس چیست

وردپرس چیست ؟

وردپرس چیست قبل از اینکه به این سوال جواب بدم بهتر هست تا چند خطی راجع به دنیای مجازی و پیشرفت روزافزون اون براتون بگم

یک سوال؟

  • این کسب و کارهایی رو دیدین که مثل بقیه رقباشون کار میکنن و بیشترشون هم از اینکه مشتری کم دارن گله مند هستن؟

مثال آرایشگاه مردانه

مثلا یک آرایشگاه مردانه را در نظر بگیرید

هر روز یک تعداد خاص مشتری میان موهاشون رو کوتاه میکنن و میرن.. و همیشه هم آرایشگر میپرسه چه مدلی براتون بزنم؟ و مشتری هم هر بار باید یک مدلی که همیشه دوست داره رو توضیح بده..

اما از این دیدگاه نگاه بکنیم که هر مشتری برای خودش در ذهن آرایشگر دارای یک سلیقه خاصی هست و دیگه از مشتری سوال نمیکنه که چه مدلی دوست داره و فقط میگه.. همون مدل همیشگی؟ مشتری هم میگه آره.

حالا بیایم کمی بدبینانه هم به موضوع نگاه کنیم اگر این مشتری زمانی که مدل همیشگی رو دوست داشت کوتاه کنه امّا:

  • مغازه بسته بود چی؟
  • رفت شهر دیگه چی؟

یک لحظه تصور کنید تمام مشخصات ظاهری مثل نوع مو، چربی مو، پیاز مو، شامپو سازگار با موی سر مشتری، همگی در یک پروفایل وجود داشت و اون مشتری به راحتی می تونست به اونا دسترسی داشته باشه تا هر بار که پیش آرایشگر رفت جواب سوال های تکراری رو نده، خوب ما می آییم یک سیستم جامع رو مطرح میکنیم:

ایجاد آرایشگاه آنلاین

یک وب سایتی که به آرایشگاه ها متصل است و تمامی سلایق مشتری رو در خودش داره (البته با حفظ امنیت) و مشتری دیگر خیالش راحت است..

حتما بخوانید  چرا بلیط کاغذی ؟

این تنها یک نمونه کوچک از مزایای وب سایت بود.. حال شما در دیگر قشرها و صنایع هم حساب کنید.. مثلا رستوران، هر نوع غذایی که درست می کند را در وب سایت خودش قرار داده تا مشتری ترکیبات اون غذا رو بدونن تا یک وقت مشتری به نوعی از ترکیبات حساسیت نداشته باشن، یا اینکه از قبل بتونه سفارش خودش رو ثبت بکنه تا هنگامی که به رستوران رسید غذای او آماده باشه.. سوپرمارکت ها، خشکبار، کارخانه جات، شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و …  می توانند برای کسب و کار با اهمیت نسبت به مشتری از بقیه رقبا جلو بزنند و در ذهن مشتری جایگاه ویژه ای را کسب کنند.

همه این موارد ذکر شده با داشتن وب سایتی منحصر به فرد می توانند از بقیه رقبا یک دست برتری داشته باشند تا مشتری حس مهم بودن و ارزشمند بودن را تجربه کند، آن وقت است که کسب و کار شخص و در کل جامعه بهبود قابل توجهی پیدا خواهد کرد..

تعریف از وردپرس:

وردپرس در واقع یک نرم افزار واسطی است که ارتباط بین مشتری و صاحب کسب و کار را به راحت ترین شکل ممکن برقرار میکند ( از طریق اتصال به پایگاه داده)

وردپرس در سال ۲۰۰۳ اومد و از سال ۲۰۱۰ در جهان جا افتاد و از سال ۲۰۱۳ هم در ایران به جایگاه خوبی دست یافت

در کنار این موارد فروشگاه ها هم به شدت نیاز به داشتن یک وب سایت هستند که قابلیتی در وردپرس هست که می توان  به راحتی محصولی را در آن قرار داد تا مشتری به صورت آنلاین آن محصول را سفارش و پرداخت نماید، اسم این افزونه مهم و ارزشمند woocommerce هست.. هم اکنون این افزونه جایگاه بسیار مهمی را در جهان به خود اختصاص داده است و از سال ۲۰۱۷ در ایران جایگاه خوبی را بدست خواهد آورد.

حتما بخوانید  قانون پاندول موفقیت

از این رو اهمیت داشتن دانش طراحی وب سایت برای هر کسب و کاری بسیارحائز اهمیت است و در آینده ای نه چندان دور کسب و کارهایی که درمحیط اینترنت فعالیتی نداشته باشندبه زودی رو به نابودی می روند.

با تمامی این تفاسیر وردپرس یک سیستم کاملا رایگان هست که راه اندازی وب سایت شما را در ۵ دقیقه انجام می دهد.

هماهنطور که در مثال آرایشگاه مشاهده کردید، داشتن یک وب سایت در وقت مشتری صرفه جویی کرده و ناخودآگاه رضایت بلند مدت مشتری را ( در صورت پشتیبانی نیازها) همراه خواهد داشت، بدین شکل نه تنها وقت یک عضوی از جامعه کم تر گرفته خواهد بلکه از لحاظ روانی هم بار مثبتی را به جامعه انتقال می دهد

دیگر مزایای کسب و کار

  • در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد
  • ترافیک کمتری را شاهد خواهیم بود
  • آرامش بیشتری را حس خواهیم کرد
  • از همه مهم تر جامعه پویاتر خواهیم داشت که به جای پرداختن به مسائل ساده و تکراری به دنبال راه حل های نوین در جهت حفظ رضایت مشتری خواهند رفت، به عنوان مثال در بحث Big Data که اطلاعات بسیار زیادی از مشتری ها داریم، می توان مبحث بسیار جالب و شیرین داده کاوی یا Data Mining را مطرح کرد، در همان مثال آرایشگر وقتی اطلاعات تعداد زیادی مشتری داشته باشیم که فلان نوع مو را دارند که فلان مشکل مو هم به همراه دارند، به شرکت های ساخت شامپو این اطلاعات را عرضه کرد تا هم برای مشتری ها و هم آرایشگر و هم کارخانه تولید شامپو سودمند باشد
  • یا در مثال رستوران، وقتی مشاهده می کنیم که تعداد زیادی از مشتری ها مثلا ۳۰% غذای سالم را سفارش می دهند!! می توان در این مورد خاص بیشتر تمرکز کرد تا هم رضایت مشتری و هم فروش بیشتری را تجربه کنیم.
حتما بخوانید  مستند زندگی کاری و شخصی آقای حاجی محمدی

 

امیدوارم از تعریف عامیانه وردپرس خوشتون اومده باشه

تا مقالات بعد خدانگه دار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید؟
خوشحال می شویم در کادر پایین بنویسید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *