چرا بلیط کاغذی ؟

چرا بلیط کاغذی ؟

چرا بلیط کاغذی ؟

چرا بلیط کاغذی ؟ این افراد حاضر در صف را می بینید؟ که منتظر چاپ بلیط خود هستند

چرا بلیط کاغذی ؟

یک شخصی هم با استرس فراوان از بقیه افراد خواهش می کرد اجازه دهند بلیطش را چاپ کند، چرا که اینترنتی گرفته بود و ۲ دقیقه دیگر قطارش حرکت می کرد..

تصور کنید روزانه چه تعداد کاغذ برای چاپ بلیط به هدر می رود و چه میزان از درخت هایی که به ما اکسیژن می دهند قطع می شود!!

این را ضرب در تعداد کل مسافر ها که بکنیم عددی بسیار بالا بدست خواهد آمد که در این مقاله کوتاه به این مساله می پردازیم که چطور می شود جلوی این همه اسراف کاغذ را گرفت..

شاید برای شما هم اتفاق بیافتد

آن فرد را تصور کنید که با استرس فراوان و با عرقی سرد بر پیشانی از افراد خواهش می کرد تا اجازه دهند بلیط چاپ شود، گاهاً پیش میاد سیستم چاپ بلیط قطع است و دیگر نمی توان بلیطی را چاپ کرد و در نتیجه قطار حرکت کرده و آن فرد با اعصابی کاملا خرد، به کل سیستم چاپ بلیط و پرسنل توهین می کند!!

می توان راهکاری بهتر برای جلوگیری از این اغتشاش و هدر رفت کاغذ پیدا کرد، آن فرد که بلیط خود را اینترنتی خریداری کرده بود آیا نمی توانست بدون اینکه بلیطی چاپ کند سوار قطار شود؟

چرا می توانست..، من این کار را انجام دادم، با خودم گفتم چرا بلیط کاغذی ؟ ،یک بار بلیط را از اینترنت خریداری و عکسش را در گوشی ذخیره کردم، هنگام اسکن بارکرد، گوشی خود را به جای بلیط نشان دادم و دستگاه بارکد به راحتی اسکن کرد!

حتما بخوانید  شبکه های اجتماعی

نمی دانم اشعه اسکن به صفحه گوشی من آسیب می زند یا نه اما من بدون بلیط چاپ شده وارد قطار شدم

حال چاپ بلیط که بماند، هزینه ای حدود ۱۱۰۰ تومان هم بابت چاپ دریافت می کنند، مجدد این هزینه را ضربدر تعداد کل بلیط های چاپ شده که انجام دهیم رقمی تاسف بار بدست می آید، و باز سوال را تکرار می کنم، چرا بلیط کاغذی ؟ ،واقعا این همه هزینه لازم است؟، من که گمان نمی کنم، به سادگی می توان از طریق موبایل یا وب سایت اقدام به تهیه بلیط کرد، بلیطی که لازم نباشد آن را چاپ کنیم

می دانم دیر یا زود به جای هزینه بابت تاسیس یا نوسازی بلیط فروشی ها، هزینه آن صرف خرید کامل و بدون دردسر به صورت اینترنتی خواهد شد، آن روز دیگر نه از دور ریختن کاغذهای بلیط خبری هست، نه از شارژ کارتریج پرینترها، نه هزینه اضافه بابت پرسنل و از همه مهم تر، مسافر آرامش بیشتری را تجربه خواهد کرد

ابوالفضل سلمانی

ایستگاه راه آهن تهران – ۱۵ آذر ۹۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید؟
خوشحال می شویم در کادر پایین بنویسید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *